بررسی ویژگی ها و راهنمایی خرید ویلچر برقی و ویلچر دستی
0
ویلچر

بررسی ویژگی های ویلچر برقی و راهنمای خرید ویلچر برقی و ویلچر دستی

ویلچر برقی را به دلیل ویژگی های مثبتی که دارد می توان یکی از مهم ترین اختراعات بشر دانست. این ویژگی های مثبت باعث شده است تا افرادی که برای حرکت دچار مشکلاتی هستند و نیاز دارند تا از ویلچر برای این کار استفاده کنند، به سراغ ویلچر های برقی رفته و از آن ها برای رفع نیاز های خود استفاده کنند.

راهنمای خرید ویلچرویلچر برقی :

ویلچر برقی را به دلیل ویژگی های مثبتی که دارد می توان یکی از مهم ترین اختراعات بشر دانست. این ویژگی های مثبت باعث شده است تا افرادی که برای حرکت دچار مشکلاتی هستند و نیاز دارند تا از ویلچر برای این کار استفاده کنند، به سراغ ویلچر های برقی رفته و از آن ها برای رفع نیاز های خود استفاده کنند.

برای اینکه بتوانیم توضیح کوتاهی درباره ی ویژگی های ویلچر برقی ارائه دهیم لازم است تا ابتدا با ویلچر و انواع آشنا شده اطلاعات مختصری در این زمینه به دست آوریم.

در اصطلاح ویلچر به معنای یک صندلی چرخدار است که می تواند افراد دچار محدودیت های حرکتی با پا را به مکان های مختلف منتقل نماید.

از ابتدای زمانی که ویلچر به عنوان یک اختراع دست بشر توانست کمک های بسیار زیادی به افراد دارای محدودیت حرکتی بکند، همواره افراد زیادی در تلاش بودند تا بتوانند با توسعه این وسیله، امکانات مناسب تری برای افراد معلول حرکتی را فراهم نمایند.

انواع ویلچر

به طور کلی ویلچر ها را به دو دسته ویلچر برقی و ویلچر دستی تقسیم می کنند.

ویلچر دستی

ویلچر های دستی اولین و قدیمی ترین مدل های این محصولات هستند که در ابتدا امکانات بسیار محدودی داشتند و در واقع با یک قسمت به عنوان نشیمنگاه و دو یا چند چرخ در قسمت پایینی باعث می شدند تا افراد معلول حرکتی بتوانند از این وسایل برای حرکت و جابجایی استفاده کنند.

با گذشت زمان ویلچر های دستی نیز دچار تغییراتی شد و کم کم آن ها از لحاظ ارگونومی به وسایلی تبدیل شدند که علاوه بر تامین امنیت افراد، می توانستند راحتی و آسودگی خاطری خوبی به آن ها نیز هدیه دهند.

در واقع این ویلچر ها برای حرکت به دو صورت عمل می کنند. برای حرکت دادن معلولان حرکتی روی ویلچر دستی یا باید خود فرد از طریق چرخ ها و فشار آوردن به آن ها اقدام به این کار نماید و یا اینکه فرد دیگری در پشت ویلچر قرار گرفته و با استفاده از دسته هایی که برای آن تعبیه شده است اقدام به حرکت درآوردن ویلچر نماید.

انواع ویلچر برقی

خرید انواع ویلچر برقیپیشرفت تکنولوژی و همچنین معایب استفاده از ویلچر های دستی باعث شد تا نسل جدیدی از از این محصولات به عنوان ویلچر های برقی به بازار بیایند.

ویلچر های برقی به دلیل سرعت بالاتر در حرکت و عدم نیاز به مصرف نمودن انرژی به راحتی توانستند سهم مناسبی از بازار را به دست آورند، هر چند که این محصولات نیز دارای معایبی هستند.

ویلچر برقی قیمت بالاتری نسبت به ویلچر های دستی و معمولی دارد که البته با توجه به امکانات بسیار مناسبی که ارائه می دهد می توان به راحتی از این قسمت بالاتر چشم پوشی نمود.

ویلچر های برقی را به طور کلی می توان به دو دسته ویلچر برقی معمولی یا تاشو و ریجد ویلچر تقسیم نمود.

هر کدام از این محصولات دارای ویژگی های متفاوتی هستند که باعث می شود تا افراد با توجه به نیاز های مختلف خود اقدام به خرید و استفاده از آن ها نمایند.

در ویلچر تاشو زیر نشیمنگاه دو میله ضربدری وجود دارد که باعث می شود تا این قسمت به راحتی از وسط تا شده و قابل جمع شدن باشد.

اما در ریجد ویلچر، قسمت نشیمنگاه از وسط جمع نشده و با توجه به وجود اهرم های مختلف، این قسمت از پشت به جلو خم شده و بر روی نشیمنگاه جمع می شود.

از مهم ترین تفاوت های بین انواع ویلچر های برقی می توان به وزن کمتر ریجد ویلچر نسبت به ویلچر های تاشو اشاره نمود.

این ویژگی باعث شده است تا علاوه بر حمل و نقل راحت تر این محصولات، تعمیر نمودن و نگهداری آن ها نیز بسیار آسان تر از ویلچر های تاشو باشد.

ویلچر های برقی سنگین هستند!!!!

البته به صورت کلی یکی از مهم ترین معایب ویلچر های برقی را می توان وزن بسیار سنگین آن ها نسبت به ویلچر های دستی عنوان کرد که باعث می شود تا برای حمل و نقل بسیاری از مدل های قدیمی تر ویلچر برقی به اتومبیل های بزرگ نیاز باشد.

اما ویلچر های برقی وجود دارند که با توجه به وزن 19 کیلوگرمی می توانند به راحتی در صندوق عقب یک اتومبیل قرار بگیرند. برای حمل و نقل این ویلچر می توان به راحتی آن را تا نموده تا فضای کمتری نیز اشغال نماید.

این مدل ویلچر به دلیل اینکه می تواند حدود 13 کیلومتر را با سرعتی بالغ بر 10 کیلومتر بر ساعت طی کند جز محبوب ترین مدل های ساخته شده ویلچر برقی می باشد.

انتخاب ویلچر برقی

در ادامه ی مطلب می خواهیم برای شما توضیح دهیم که واقعا برای انتخاب یک ویلچر خوب و مناسب چه معیار ها و ملاک هایی مهم هستند و چگونه می توان با توجه به نیاز خود یک ویلچر برقی یا دستی مناسب را خریداری نمود.

اولین و مهم ترین نکته برای انتخاب و خرید ویلچر برقی مناسب توجه به حالت دسته های آن می باشد. زمانی که دسته های یک ویلچر نرم باشد بیمار و کسی که روی آن قرار می گیرد احساس حمایت بیشتری دارد.

حالت دسته ها معمولاً می تواند به صورت های مختلفی مانند دسته صندلی قابل چرخش، دسته صندلی لوله ای، دسته صندلی با طول کامل و … می باشد که هر کدام با توجه به ویژگی هایی که دارند می توانند برای کاربرد های مختلف مفید باشند.

از جمله دیگر اجزایی که در ساخت یک ویلچر برقی باید به آن توجه شود، زیرپایی و زیره صندلی ویلچر می باشد.

این زیرپایی ها نیز در انواع مختلفی ساخته می شوند که کاربران می توانند با توجه به شرایط جسمانی خود اقدام به خرید مناسب ترین نوع آن ها نمایند. معمولاً زیرپایی مناسب تر است که دارای قابلیت تنظیم باشد و در ساخت آن از مواد کامپوزیتی پلاستیکی یا آلومینیومی استفاده شود.

 

ویلچر برقی و ویلچر دستی

قاب آلومینیومی، باتری لیتیوم، روکش صندلی، صندلی قابل تعویض، گارد محافظ ویلچر، نوع چرخ ها و حرکت آسان آن ها، موتور الکتریکی و … از مهم ترین مسائلی هستند که هنگام خرید ویلچر برقی باید به آن ها توجه نمود تا بتوان ک محصول کاملاً متناسب با نیاز های خود را خریداری نمود و علاوه بر راحتی و امنیت بتوان از کیفیت بالای آن نیز لذت برد.

برند و شرکت های معتبر ساخت ویلچر

شرکت میرا ساخت کشور آلمان که یک کشور قدرتمند در حوزه صعنت میباشد جزو برترین و معتبر ترین برند و شرکت های تولید ویلچر و طراحی ویلچر میباشد که به دلیل استفاده از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت و ساخت ویلچر های دستی و ویلچر برقی با طراحی اصولی و کیفیت فوق العاده یکی از برند های معتبر ساخت ویلچر میباشد.

بطور کلی محصولات ویلچر های ساخت کشور آلمان و برند میرا برترین و اصولی ترین ویلچر های تولید شده بوده و بین برند های موجود در ایران و بازار ایران ویلچر های ساخت شده توسط شرکت میرا برترین ویلچر های موجود در بازار میباشند.

ویلچر – ویلچر دستی – ویلچر تاشو – خرید ویلچر برقی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.