کدام ویلچر بهتر است؟ معمولی یا برقی؟
۱

 

ویلچر معمولی یا ویلچر برقی؟

سلام. امروز میخوام درباره ی پارامتر های انتخاب یک ویلچر خوب باهم صحبت کنیم. در نگاه کلی تمام صندلی های چرخدار و ویلچر ها خوب هستن چون جا به جایی را برای عزیزانی که توانایی راه رفتن ندارند آسان تر میکند.

اما بریم ببینیم چه نوع ویلچر هایی داریم. ویلجر ها به دو دسته کلی تقسیم میشوند. دسته ی اول ویلچر های معمولی یا دستی، دسته ی دوم ویلچر های برقی یا اتوماتیک اما این دسته بندی از دید کارایی ویلچر ها هستش در دل این دسته بندی ها دسته بندی هایی وجود دارد که از دید خیلی از افراد پنهان هستند. ویلچر ها چه معمولی چه اتوماتیک دسته بندی های زیر را شامل میشوند:

۱- از نظر سنی که شامل این مواد است: کودکان ، میان سالان و سالمندان

۲- از نظر کاربردی که شامل این موارد است: ورزشی ، خانگی و خیابانی

و موارد دیگری که از حوصله ی این مطلب خارج است. خب با اظلاعات فوق ما متوجه در ابتدای کار متوجه شدیم که ویلچر مورد نظرمان باید چه ویژگی هایی داشته باشد به طور مثال اگر به دنبال یک ویلچر برای کودکان هستید باید این نکته را هم مد نظر داشته باشید که برای چه نوع استفاده ای برای کودکان به دنبال ویلجر هستین؟ اگر ویلچری برای ورزش کردن کودکانتان میخواهید پس باید گزینه ی ویلچر برقی یا ویلچر اتوماتیک را حذف گرد اما اگر به دنبال ویلچری میگردید تا هم کودکتان کمتر اذیت شود و هم خودتان بهترین گزینه ی پیش روی شما ویلچر های برقی هستن.

اگر از نظر اقتصادی برایتان تفاوت نداشته باشد در کلیت به جز برخی موارد ویلچر های برقی انتخاب بهتری نسبت به صندلی های چرخدار معمولی هستن با این تفاسیر در مواردی هم هست که با توجه به نظر پزشک می بایست از ویلچرهای معمولی استفاده کرد. اما در دسته بندی سالمندان بهترین گزینه ویلچر برقی و اتوماتیک است و ویلچرهای معمولی برای آنان عذاب آور است.

البته از نظر روانشانسی هم باید به مواردی توجه کرد مواردی که در صورت عدم توجه میتواند از نظر روجی ضربات سنگینی را به افراد کم توان  وارد کند. در برخی از موارد مشاهده شده است برخی افراد با توجه به داشتن روحیه ی جنگجویانه ای که دارند علافه ای به استفاده از ویلچر برقی ندارند زیرا احساس ناتوانی مضاعف به آنها دست میدهد در این موارد پیشنهاد ما استفاده از ویلچرهای معمولی است علی رقم عذابی که خود و اطرافیان میکشند تا شخص از عوارض روحی و روانی به دور باشد.

کدام ویلچر بهتر است؟ معمولی یا برقی؟
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

1

  1. زهرا بهروزی آذر ۱۱, ۱۳۹۷ پاسخ

    سلام مطلب خیلی مفیدی بود

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X